Tag : хисен џемаили

Вести Македонија

Џемаили ја презеде функцијата министер без ресор од Шапуриќ

Слободен печат
Новиот министер без ресор задолжен за регулатива за подобрување на инвестициска клима за домашните претпријатија Хисен Џемаили денеска ја презеде функцијата министер без ресор од...
Вести Македонија

Османи: Џемаили не е осуден во случајот „Мавровски работници“

Слободен печат
Јас сум оптимист дека ќе се најде компромис за Законот за Јавно обвинителство и ќе се донесе со консензус помеѓу сите политички партии, вели вицепремиерот...
Вести Македонија

Османи: „Рекет“ е лакмус-тест пред големата октомвриска одлука на Советот на ЕУ

Слободен печат
Јас сум оптимист дека ќе се најде компромис за Законот за Јавно обвинителство и ќе се донесе со консензус помеѓу сите политички партии. Мислам дека...