• херта берлин

ВИДЕО: Повторно имаме Македонец во Бундеслигата, Штутгарт обезбеди опстанок

Денеска и официјално заврши сезоната во најсилното германско првенство, Ерлинг Халанд го имаше последниот настап за Борусија Дортмунд, Штутгарт остана во елитата, а Лајпциг обезбеди место во Лигата на шампионите. Ерлинг Халанд, моментно еден од најдобрите фудбалери на светот пред своите навивачи го имаше последниот натпревар во дресот на „милионерите“. Потсетување дека Норвежанецот од следната …

ВИДЕО: Повторно имаме Македонец во Бундеслигата, Штутгарт обезбеди опстанок Read More »