• хелиос домжале

АБА 2 лига: Победнички старт на МЗТ Скопје во Бања Лука

„Металците“ успешно го започнаа вториот турнир од АБА 2 лигата кој се одржува во Бања Лука, вечерва триумфираа против словенечкиот Хелиос со резултат 69:70. За Хелиос доминираше Махковиќ со 21 поен, по пет скока и асистенции, а во победничките редови на МЗТ Скопје Аеродром Олуџоби забележа 16 поени и четири скока, додека Бојиќ имаше четири …

АБА 2 лига: Победнички старт на МЗТ Скопје во Бања Лука Read More »