10 C
Скопје

Tag : хелиос домжале

Кошарка Спорт

АБА 2 лига: Победнички старт на МЗТ Скопје во Бања Лука

Слободен печат
„Металците“ успешно го започнаа вториот турнир од АБА 2 лигата кој се одржува во Бања Лука, вечерва триумфираа против словенечкиот Хелиос со резултат 69:70. За...
Кошарка Спорт

АБА2 лига: МЗТ Скопје поразен од Хелиос Домжале!

Слободен Печат
Денеска во рамките од 18. коло во АБА2 регионалната лига составот на МЗТ Скопје Аеродром загуби во СЦ „Јане Сандански“ со резултат 85:89 (21:23, 26:16,...