23.8 C
Скопје

Tag : хелихоптер

Магазин Магазин слајдер Свет Технологија

За прв пат во историјата: Малиот хелихоптер „Ingenuity“ на НАСА ќе полета од Марс

Слободен Печат
Малиот хеликоптер наречен „Ingenuity“, кој пристигна на Марс склопен во роверот „Perseverance“, треба да полета на 11 април, соопшти НАСА. „#МарсХеликоптерот се подготвува да направи...
Вести Свет Слајдер

ВОЗНЕМИРУВАЧКО ВИДЕО: Тројца американски војници загинаа при уривање на хеликоптер во Њујорк

И.И.
Тројца припадници на Националната гарда загинаа кога нивниот хеликоптер се урна на рутински лет западно од Њујорк, соопштија властите. MCSO has confirmed a military helicopter...