• хаубици

ВИДЕО | Киев со романтична снимка до Париз: Докажете ја љубовта преку оружјето

Министерството за одбрана на Украина објави видео на социјалните мрежи со цел да и се даде на Франција нежен поттик да ја покаже својата љубов преку набавките на оружје, по постојаните критики дека Париз не прави доволно, пишува Ројтерс. Снимката од 41 секунда на Твитер доаѓа неколку часа откако на состанокот на францускиот безбедносен кабинет …

ВИДЕО | Киев со романтична снимка до Париз: Докажете ја љубовта преку оружјето Read More »