Tag : хамилтон

Останатo Спорт

Ништо ново, Хамилтон со триумф на Хунгароринг

Слободен печат
Ова беше вкупно седми триумф на Хунгароринг во кариерата за Хамилтон, а до победата дојде после голема борба и одлична тактика на Мерцедес. Голема предност...
Останатo Спорт

Пол позиција за Ботас на Силверстоун

Слободен печат
Ботас во Силверстоун беше подобар од тимскиот колега Луис Хамилтон кој за првпат после пет години ќе стартува од второто место. Хамилтон заостана само шест...
Останатo Спорт

Хамилтон се жали на проблеми со гумите

Слободен печат
Луис Хамилтон по освоеното петто место на трката од Формула 1 шампионатот за Големата награда на Австрија се пожали на проблеми со прегревање на гумите....
Останатo Спорт

Хамилтон казнет поради инцидент со Раиконен (ВИДЕО)

Слободен печат
Првично беше објавено дека Леклер заврши пред второпласираниот Хамилтон, но доаѓаат нови информации кога станува збор за стартниот ред в недела. Хамилтон во еден момент...
Останатo Спорт

Леклер побрз од Хамилтон во Австрија (ФОТО)

Слободен печат
Луис Хамилтон и Мерцедес останаа втори со скоро три десетинки зад себе, додека трет остана Макс Верстапен во домашната трка на „биковите”. Повторно лош ден...
Останатo Спорт

ФИА ја одби жалбата на Ферари

Слободен печат
Германскиот возач е казнет со додавање на пет секунди поради грешката која ја направи и небезбедното враќање на патеката, што значеше и победа за Луис...
Останатo Спорт

Раиконен: Во Формула 1 сакаат борба, а потоа ве казнуваат!

Слободен печат
Возачот на Алфа Ромео, Кими Раиконен не гледа логика и праведност во активностите на стјуардите кои го казнија неговиот поранешен тимски колега Себастијан Фетел во...
Останатo Спорт

Проверени снимките, Фетел го предупреди Хамилтон!

Слободен печат
Потсетување дека Фетел помина прв низ целта, но победата му беше доделена Луис Хамилтон од Мерцедес. Причината беше казна од додадени пет секунди на крајното...
Останатo Спорт

Фетел: Сите беа „слепи“, тоа беше смешна одлука! (ВИДЕО)

Слободен печат
Италијанците во случајот „Фетел“ имаат рок од 96 часа после завршување на трката да поднесе жалба. Германецот помина прв низ целта на Ф1 трката во...
Останатo Спорт

Хамилтон слави во Канада, Фетел не го признава поразот! (ВИДЕО)

Фетел беше казнет со пет секунди, откако во 48 круг го „затвори“ Хамилтон, па донесена беше одлука која предизвика многу полемики и лавина коментари. –...