Tag : хакиран

Вести Економија Некатегоризирано

Хакиран сајтот на Европска централна банка, украдени електронски пошти и имиња на претплатниците

Слободен печат
Европската централна банка (ЕЦБ) затвори денеска една од своите веб страници откако беше хакирана и заразена со вирус. ЕЦБ соопшти дека доверливите податоци не се...