• Хакан Шукур

ВИДЕО | Каков срам за Хрватска

Хакан Шукур, легендарниот турски фудбалер го осуди однесувањето на хрватската репрезентација за време на прославата по елиминацијата на Бразил. По пласманот во полуфиналето на Светското првенство, хрватскиот селектор Златко Далиќ објави видео на кое се гледа како неговиот тим слави со песната на хрватскиот националист Томпсон „Лепа ли си“. Во видео клипот се слушаат играчите …

ВИДЕО | Каков срам за Хрватска Read More »