24.8 C
Скопје

Tag : група д

Спорт Фудбал

Евро 2020 | Група Д: Англија и Хрватска сакаат да го повторат успехот од Русија!

Слободен печат
Европското првенство ќе се одржи од 11 јуни до 11 јули, а ние продолжуваме да ги претставуваме репрезентациите кои ќе учествуваат на континенталниот собир. Во...