Tag : гремио

Спорт Фудбал

Дојде и првиот протест за фудбалот во време на коронавирусот (ФОТО)

Слободен печат
Фудбалерите на бразилскиот тим Гремио на денешниот натпревар од регионалниот бразилски шампионат против Сао Луиз излегоа со заштитни маски во знак на протест бидејќи фудбалот...
Спорт Фудбал

ПОТРЕСНО: Дете плаче додека противничките навивачи му го кинат дресот! (ВИДЕО)

Слободен печат
На јужноамериканскиот континент често гледаме брутални испади на навивачите, а сега најнов пример доаѓа од натпреварот во бразилската Серија А лига меѓу градските ривали Интернасионал...
Спорт Фудбал

Арсенал го купува најдобриот стрелец на „Копа Америка“

Слободен печат
Арсенал и Гремио постигнале договор вреден 40 милиони евра, од кои 28 милиони ќе бидат платени во кеш, а 12 во вид на бонуси, но...