• грејс

Најмалку осум жртви на налетот на ураганот Грејс на Мексико

Најмалку осум лица загинаа кога ураганот Грејс вчера го погоди брегот на Мексиканскиот Залив, носејќи со себе обилни врнежи од дожд, што предизвика големи поплави и предизвика лизгање на земјиштето. Грејс го погоди Мексико како ураган од трета категорија, според скалата Сафир-Симпсон од пет категории. Ураганските ветрови достигнаа сила од 201 километар на час во …

Најмалку осум жртви на налетот на ураганот Грејс на Мексико Read More »