-2 C
Скопје

Tag : гравелин данкерк

Кошарка Спорт

Војдан Стојановски и Данкерк го доживеаја и вториот пораз во францускиот шампионат

Слободен печат
Капитенот на македонската кошаркарската репрезентација Војдан Стојановски и неговиот тим Данкерк го доживеаја вториот пораз во второто коло во францускиот шампионат. Овој пат Данкерк е...
Кошарка Спорт

Стојановски повторно тренира со францускиот Гравелин Данкерк

Слободен печат
Откако ги надмина сите компликации со транспортот, а потоа ги помина и задолжителните лекарски тестирања, Војдан Стојановски може да ја продолжи својата мисија како играч...
Кошарка Спорт

Војдан потпиша нов договор со Гравелин

Слободен печат
Капитенот на македонската репрезентација, Војдан Стојановски, и во наредната сезона ќе го носи дресот на Гравелин Данкерк, откако постигна договор за продолжување на соработката со...
Кошарка Спорт

Стојановски: Мислам дека нема да продолжи првенството во Франција

Слободен печат
И еден од најискусните македонски играчи е еден од оние кои оваа натпреварувачка сезона ќе ја паметат како турбулентна. Само што ја пронајде својата препознатлива...