• гран при

Гран при на ИДТ фестивал “Битолино” за претставата од Кипар

Наградата Гран При за најдобра претстава во целина, жири комисијата на годинашното 12 издание на Интернационалниот детски театарски фестивал „Битолино“ , ја додели на претставата „Мирно! Статуата што го обиколи светот“, во режија на Костас Силвестрос, Панајотис Тофи, а во продукција на театарската група STILL! од Кипар . Наградата на гостите од Кипар ќе им биде …

Гран при на ИДТ фестивал “Битолино” за претставата од Кипар Read More »