Tag : градската општа болница „8 Септември“

Вести Македонија

ГОБ „8. Септември“: За прв пат во регионот вградено вештачко рамо со помош на 3Д испечатен инструментариум

Слободен печат
Во ЈЗУ ГОБ „8. Септември“ во Скопје за прв пат во регионот во петокот беше извршена операција на вградување на вештачко рамо со помош на...
Хроника

Загина возач на скопската обиколница

Горан Наумовски
Ноќеска во 3.40 часот на обиколницата Скопје, во правец од Тетово кон Велес, во близина на клучка Радишани, патничко возило „опел астра“ со скопски ознаки,...