16 C
Скопје

Tag : Ѓорѓи

Хроника

Обвинение за момчето кое го прегази хирургот Ѓорѓи Јота

Јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Скопје денеска до Советот за деца при Основниот кривичен суд Скопје достави предлог за примена на санкција спрема дете...
Магазин Магазин слајдер Филм и ТВ

17 години без Ѓорѓи Колозов

Слободен печат
Денеска се навршуваат 17 години од смртта на легендарниот македонски актер Ѓорѓи Колозов. Многу генерации пораснаа, а новите сè уште растат со „чорбаџи Ѓорѓија“ од...
Вести Македонија

Најден жив исчезнатиот Ѓорѓи Дервишовски-Гоче од Тетово

МИА Агенција
Изутрината околу 6:30 часот е најден жив 62 годишниот Ѓорѓи Дервишовски-Гоче, кој вчера беше пријавен за исчезнат од неговиот брат.  Ѓорѓи бил најден во блиина...