18 C
Скопје

Tag : Годишнина

Магазин Магазин слајдер Сцена

Дали ова е подарокот кој Вилијам ѝ го подарил на Кејт за годишнина од бракот? Вреди вистинско богатство!

Слободен печат
Кејт досега никојпат не го носела ова парче накит… Војводата и војвотката од Кембриџ пред неколку дена ја одбележаа 10-годишнината од венчавката објавувајќи видео снимка...
Вести Регион Слајдер

ВИДЕО: Годишнината од смртта на Тито одбележана во Кумровец

Слободен печат
Со звукот на сирена во 15.05 часот и положување венци и палење свеќи во Кумровец се одбележа 41-годишнината од смртта на Јосип Броз Тито. Земајќи...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Како Илина му се додворувала на Игор Џамбазов пред една година: А бе ти, имаш намера да ме гушнеш некогаш?

М.Р
Маестралниот Игор Џамбазов покрај тоа што е врвен актер и шоумен, се повеќе станува познат и како голем романтичар. Игор Џамбазов и Илина Арсова несомнено...
Вести Македонија

Првата Детска aмбасада во светот „Меѓаши” одбележува 29 години од основањето

Слободен печат
Првата детска амбасада во светот „Меѓаши” денеска одбележува 29 години од основањето, како светска асоцијација за заштита на правата на детето. -Досега се направени многу промени во...
Вести Македонија Слајдер

Столтенберг по повод годишнина од членството на Македонија во НАТО: Опкружени сте со 29 пријатели и сојузници

Слободен печат
Република Северна Македонија викендот одбележа една година од членството во НАТО, при што генералниот секретар на Алијансата, Јенс Столтенберг, порача дека земјава е вреден сојузник...
Вести Македонија Слајдер

Столтенберг: С. Македонија е опкружена со 29 пријатели и сојузници и претставува сигурен извозник на безбедност

Слободен печат
Северна Македонија е вреден сојузник на НАТО, нагласува генералниот секретар на НАТО, Јенс Столтенберг во честитката за, како што вели, успешната прва година на Северна...
Вести Регион Слајдер

Вучиќ за годишнината од НАТО бомбардирањето: Обврска на Србија е да прости и никогаш да не заборави

Слободен печат
Работа и обврска на Србија е да прости, но исто така нејзина обврска е и никогаш да не заборави и затоа ќе негуваме култура на...
Вести Свет

Годишнина од првиот смртен случај: Њујорк оддаде почит на околу 30.000 починати лица од ковид-19

Слободен печат
На Бруклинскиот мост во Њујорк синоќа беше одбележана една година од првиот смртен случај од ковид-19 и беше одржан виртуелен помен за околу 30.000 жртви...
Вести Регион Слајдер

Одбележани 15 години од смртта на Слободан Милошевиќ

Слободен печат
Во дворот на семејната куќа на некогашниот претседател на Србија и на СР Југославија, Слободан Милошевиќ се одбележани 15 години од неговата смрт. Венци на...
Вести Ви Препорачуваме Свет

На денешен ден почина Сталин, човекот што беше одговорен за смртта на 20 милиони луѓе

Слободен печат
Mинаа 68 години од смртта на Јосиф Висарионович Џугашвили Сталин, поранешен лидер на СССР, кој во исто време беше обожуван, омразен и одговорен за смртта...