6 C
Скопје

Tag : глобал

Ви Препорачуваме Хроника

Над милион евра изнесува штетата од пожарот во „Глобал“

Горан Наумовски
Советот на општина Струмица го усвои извештајот на Комисијата која правеше проценка на штетите на физичките и правните лица чии објекти изгореа во големиот јануариски...
Вести Македонија

По два месецa од пожарот, „Глобал” повторно отворен

Слободен печат
Два месеца по големиот пожар што го зафати Трговскиот центар „Глобал” во Струмица, денеска почна да работи делот од Градскиот пазар кој не беше опожарен,...
Вести Македонија Слајдер

Повик за донации за обнова на опожарениот ТЦ Глобал во Струмица

Слободен печат
Здружението на граѓани ОБНОВА ГЛОБАЛ Струмица, ги повикува сите заинтересирани правни и физички лица и здруженија, државни институции и организи и едници на локалната самоуправа,...
Вести Македонија

Влада: Да се донираат средства за обнова и реконструкција на ГТЦ „Глобал” – Струмица

Слободен печат
 Владата денеска на 40-та седница ја разгледа и усвои информацијата во врска со доставениот повик за донација од Здружението на граѓани „Обнова на Глобал” –...
Вести Македонија

Формирано здружение за обнова на „Глобал” во Струмица

Слободен печат
За санација и обнова на Трговскиот центар „Глобал” во Струмица е формирано Здружение „Обнова Глобал” кое ќе се обрати до сите општински и државни институции...
Вести Македонија

Заврши расчистувањето на остатоците од пожарот во „Глобал”

Слободен печат
Екипи на ЈПКД „Комуналец” денеска завршија со расчистувањето на остатоците од големиот пожар во Трговскиот центар „Глобал” во Струмица. Исфрлени се околу 370 тони најразличен...
Вести Македонија Слајдер

ВИДЕО: Случувањата со „Глобал“ ја покажуваат неопходноста од дописниците од внатрешноста

Слободен печат
Процесот на чистење е процес кој ќе потрае. Има неверојатно многу отпад, така што најавите се дека до вторник-среда ќе биде исчистен отпадот за да...
Вести Македонија Слајдер

Пазарџиите од ТЦ „Глобал“ апелираат да не се политизира настанот

Слободен печат
Здружението на тезги при ТЦ „Глобал” во Струмица ги повика политичките партии да не го користат пожарот во „Глобал” за да добиваат поени кај своите...
Вести Македонија

Штетите од пожарот во „Глобал” се огромни, проценките во три групи

Слободен печат
 Сопствениците на продавници и тезги во Трговскиот центар „Глобал” во Струмица се поделени во три групи за проценка на штетите од пожарот-целосно оштетени, делумно и...
Вести Македонија

Од „Глобал“ исфрлени околу триста тони отпад

Слободен печат
Екипи на ЈПКД „Комуналец” денеска продолжија со расчистување на остатоците од големиот пожар во Трговскиот центар „Глобал” во Струмица. Завчера и денеска до пладне се...