Tag : главна фаза

Спорт Фудбал

Хрватска „мириса“ полуфинале, рутински и против Австрија (ВИДЕО)

Слободен печат
Хрватска знае само за победи на Европското ракометно првенство 2020, денеска во Виена славеше и против еден од организаторите на турнирот, Австрија, со резултат 27:23....
Ракомет Спорт

Крај и за Данска, формирани двете групи во главната фаза!

Слободен печат
После Франција, уште една селекција која се вбројуваше меѓу најголемите кандидати за медал, Данска е елиминирана од Европското ракометно првенство. Денеска во последното трето коло...
Ракомет Спорт

Австрија ги згасна македонските надежи за главната фаза на ЕП! (ВИДЕО)

Слободен печат
Во последниот трет решавачки натпревар од групата „Б“ во Виена, македонската репрезентација не успеа да се пласира во главната фаза после поразот од домаќинот Австрија...
Ракомет Спорт

Елиминирана Црна Гора, Белорусија оди во главната фаза на ЕП

Слободен печат
После триумфот над Србија, црногорската репрезентација ги одржа шансите за учество во вториот круг, но не успеа после поразот денеска од Белорусија со убедлив резултат...
Ракомет Слајдер Спорт

РФМ ја одреди премијата за пласман во главната фаза на ЕП

Слободен печат
Денеска во 20.30 часот на Европското ракометно првенство македонската машка сениорска репрезентација ќе го одигра првиот натпревар на ЕП во Австрија. Противник во рамките од...