Tag : гетеборг

Вести Регион

Блерта Хоти – некогаш азилантка, денеска градоначалничка на општина во Шведска (ФОТО)

Слободен печат
Блерта Хоти од Косово, некогаш барателка на азил во Шведска, денеска е избрана за градоначалничка на втората најголемата општина во оваа држава, Гетеборг. Веста ја...
Ваш агол Ви Препорачуваме

Зошто СКОПЈЕ не е ГЕТЕБОРГ? (ФОТО)

Слободен печат
Ова се фотографии направени на различни локации во Скопје и во Гетеборг. Идејата ми е да се направи споредба меѓу двата града. Зошто и ние...