Tag : генерација

Вести Свет

Грета Тунберг со порака до светските лидери: Ако нè изневерите, мојата генерација никогаш нема да ви прости

Слободен печат
Очите на идните генерации се вперени во вас и доколку одлучите да нè изневерите, ние никогаш нема да ви простиме, изјави денеска младата шведска активистка...
Останатo Спорт

Оваа генерација може уште еднаш да биде на ЕП! (ФОТО)

Слободен печат
Шансите за првите историски победи на континентален собир нашата репрезентација ги гледаше првично против Финска и Белорусија, целта беше да го освоиме четвртото место во...
Автомагазин Магазин

VW брои недели до премиерата на Golf 8

Слободен печат
Германскиот производител објави нова фотографија од маскираниот пред-продукциски Golf 8 пред неговото деби кое ќе се случи во текот на есента. Volkswagen веќе некое време...
Магазин Технологија

Моќен уред со напредни карактеристики: Samsung го претстави Galaxy Note10 (ВИДЕО)

Слободен печат
Јужнокорејскиот технолошки гигант Samsung го претстави својот најнов премиум паметен телефон Galaxy Note10. Извршниот директор на Samsung Ди Џеј Кох ги поздрави присутните на настанот...
Автомагазин Магазин

Porsche ги претстави новите 911 Carrera Coupé и Carrera Cabriolet (ФОТО+ВИДЕО)

Слободен печат
Серијата 911 го поздравува новиот член: Porsche ја проширува својата осма генерација со 911 Carrera. Новиот спортски автомобил се лансира како Купе и Кабриолет, и...
Автомагазин Магазин

Ford Explorer се враќа во Европа (ВИДЕО)

Слободен печат
По неколкугодишно отсуство од европскиот пазар, Ford ќе го врати својот популарен SUV на „Стариот континент“. Ford ја претстави нова генерација на Explorer пред неколку...
Автомагазин Магазин

BMW ја претстави својата електрична иднина (ФОТО+ВИДЕО)

Слободен печат
Конференцијата BMW #NEXTGen во Минхен беше местото за презентација на нов концептен модел кој би можел да стане претходник на сосема нов спортски автомобил. Навистина,...
Вести Ви Препорачуваме Свет

ПРОПАДНАТА ГЕНЕРАЦИЈА? До каде оди дрскоста на младите? (ВИДЕО)

Слободен печат
На видеото јасно се гледа како синот избувнува кон својот татко и цело време агресивно му приоѓа во лицето. Таткото го моли да престане, а...