• фудбалска репрезентација на македонија

Натпреварот Македонија – Косово ќе се игра пред празни трибини

Иако се уште нема официјална одлука од УЕФА, повеќе од извесно е дека натпреварот од полуфиналето во Лигата на нациите помеѓу Македонија и Косово, ќе се одигра пред празни трибини. Според календарот на УЕФА полуфиналниот бараж дуел, кој може Македонија да ја однесе и на Европското првенство, доколку прво го совлада Косово, а потоа и …

Натпреварот Македонија – Косово ќе се игра пред празни трибини Read More »