• фудбалска репрезентација на англија

Покетино ќе биде идниот селектор на Англија?!

Весникот „Телеграф“ пишува дека фудбалската репрезентација на Англија наскоро ќе добие нов селектор и тоа ќе биде Маурисио Покетино. Весникот пишува дека наводно претставници на двете страни имале разговори кои поминале во пријатна атмосфера и двете страни се заинтересирани за соработка. Покетино беше на трибините на стадионот „Вембли“ каде го следеше натпреварот од последното коло …

Покетино ќе биде идниот селектор на Англија?! Read More »