• фудбалска репрезентација на нов зеланд

Костарика е последен учесник на Мундијалот во Катар

Фудбалската репрезентација на Костарика е последна селекција што обезбеди виза за Светското првенство во Катар откако во интерконтиненталниот бараж натпревар со 1:0 славеше над Нов Зеланд. Натпреварот се одигра на стадионот „Ахмед бин Али„ во Ал Рајан каде ќе се играат и натпреварите од Светското првенство. Костарика стигна до баражот дојде како четвртопласирана екипа од …

Костарика е последен учесник на Мундијалот во Катар Read More »