Tag : . фудбал

Спорт Фудбал

Лудница во Милано, пристигна Ибрахимовиќ (ВИДЕО)

Слободен печат
Шведскиот фудбалер утринава со приватен авион слета на аеродромот во Милано каде беше пречекан од челниците на екипата и веднаш замина на лекарски прегледи по...
Здравје Магазин

Настинати сте? Еве ги најважните митови за лекувањата на „своја рака“

Слободен печат
За да не бидете во заблуда и сами, на „своја рака“ да се лекувате погрешно, еве ги најважните 7 митови за грипот и настинките. Килограм...
Спорт Фудбал

За Грците натпреварот помеѓу Црвена Звезда и Олимпијакос е наместен

Слободен печат
Грчката “Газета“ објави текст во кој се наведува дека Црвена звезда го совлада Олимпијакос во второто коло од ЛШ благодарение на францускиот судија Беон Бастиен...
Спорт Фудбал

Шкендија конечно се израдува на победа

Слободен печат
Екипата на Шкендија дојде до првата победа сезонава откако со 4:1 го совлада Гостивар во Купот на Македонија. Најскапото засилување за тетовчани, Бразилецот Фелипе кој...