6.8 C
Скопје

Tag : фризерските

Вести Свет

Турција воведува т.н. „полициски час” и ги затвора училиштата

И.И.
Турција ги затвора училиштата и воведува вечерен „полициски час” за време на викендите од 20.00 до 10.00 часот, соопшти турскиот претседател Реџеп Тајип Ердоган, најавувајќи...