-2 C
Скопје

Tag : Франческа Џонс

Останатo Спорт

ВИДЕО: Права инспирација за сите, тенисерска со осум прсти до Грен слем!

Слободен печат
Таа е првата тенисерка која успеа да стигне до Грен слем турнир со ваков вид на проблем – родена е со вродена аномалија, поради која...
Останатo Спорт

Тенисерка со осум прсти ќе игра на Вимблдон

Зоран Спасоски
Третиот годинешен Гран слем турнир, Вимблдон, ќе се одржи од 1 до 14 јули, а посебна ѕвезда на него ќе биде 18-годишната Франческа Џонс која...