17.8 C
Скопје

Tag : ФК Победа

Спорт Фудбал

Почина Александар Забрчанец – Ацуле, најуспешниот претседател на ФК Победа Прилеп

Слободен печат
Денеска на 74-годишна возраст почина Александар Забрчанец-Ацуле. Долгогодишен фудбалски работник под чие раководство ФК Победа ги постигна најголемите успеси. Прилепскиот клуб во тој период освои...
Спорт Фудбал

Нема да се дозволи ФК Победа да замине во стечај! (ФОТО)

Слободен печат
Јованоски како како човек кој го сака фудбалот и кој што има одговорност пред граѓаните на најфудбалскиот град во нашата држава, нема да дозволи ФК...