• филип деркоски

Резултатите на сите македонски спортисти на Олимпијадата во Токио

На 8 август (недела) завршуваат Летните олимписки игри во Токио (Јапонија), а денеска својот настап го имаше осмиот последен македонски спортист, борачот Магомедгаџи Нуров кој не успеа на крајот да се закити со медал. Настапија вкупно осум македонски олимпијци на најголемиот спортски собир, а во продолжение погледнете ги нивните резултати: – Борјан Бранковски 21 место …

Резултатите на сите македонски спортисти на Олимпијадата во Токио Read More »