-9 C
Скопје

Tag : фиќо

Автомагазин Ви Препорачуваме Магазин Ретро

Приказната на легендарното „фиќо“: Доволно пространо за семејство со поплиток џеб, доволно отмено за дама во скапа бунда

Слободен печат
Пред 65 години од производната лента на „Застава“ во Крагуевац се симна првото „фиќо“, кое по лиценца на италијанскиот „Фиат“ се произведуваше следните 30 години....
Културен печат

КЦ 750: Повик за собирање фиќо-приказни

Тони Димков
Мобилниот културен центар „КЦ 750“ упати повик за собирање приказни до сите фиќољупци и фиќомани, поранешни, сегашни сопственици на фиќо, како и оние што со...
Вести Македонија

Пендаровски се сретна со претседателот на италијанскиот Парламент

Слободен печат
Претседателот Стево Пендаровски, кој е во официјална посета на Република Италија, денеска се сретна и со Роберто Фико, претседател на Долниот дом на италијанскиот Парламент....
Автомагазин Магазин

Македонското „Фиќо“ на струја, во „Њујорк Тајмс“

Слободен печат
Првиот електричен автомобил ЗАС Г20 произведен и развиен во нашата земја се најде на страниците на „„Њујорк тајмс” опишувајќи го како трансформација на малиот култен...