Tag : фиа

Останатo Спорт

ФИА го одложи стартот на сезоната во Формула1, Мекларен прати 14 лица во карантин

Слободен печат
Откако најголемите Ф1 ѕвезди јавно го кренаа гласот, ФИА одлучи да го откаже стартот на новата сезона во Ф1 шампионатот поради пандемијата со коронавирусот. #F1...
Останатo Спорт

Одложена априлската Формула 1 трка во Кина

Слободен печат
Големата награда на Кина во Формула 1 официјално денеска е одложена поради епидемијата на коронавирусот. Светската автомобилистичка федерација (ФИА) објави дека го прифати предлогот на...
Останатo Спорт

Близок пријател со тажни вести за состојбата на Шумахер!

Слободен печат
Тод ја изрази својата тага поради фактот што неговото пријателство со седумкратниот светски шампион не може никогаш да биде исто. Сподели и ретки информации околу...
Останатo Спорт

ФИНА и ЛЕН поради бирократија не го менуваат Маленко!

Коминовски Фидан
Во текот на вчерашниот ден веќе беше објавено дека Миа заедно со нејзиниот тренер Илија Стојановски се соочија со можност за дисквалификација и предвремено напуштање...
Останатo Спорт

ФИА ја одби жалбата на Ферари

Слободен печат
Германскиот возач е казнет со додавање на пет секунди поради грешката која ја направи и небезбедното враќање на патеката, што значеше и победа за Луис...