• европска ракометна федерација

РФМ парично казнета од ЕХФ поради чорапи!

Ракометната Федерација на Македонија е казнета со 2.000 евра од страна на Европската ракометна федерација поради непочитување на правилата околу опремата на репрезентативците, односно поради чорапите! Македонија во првото коло на ЕП загуби од Словенија со 25:27, а делегатите во записникот запишаа дека избраниците на Кирил Лазаров немале идентична опрема, односно играчите не носеле иста …

РФМ парично казнета од ЕХФ поради чорапи! Read More »