• ернест ѓока

Алими пред Рига: Сè ќе се реши на реваншот во Скопје

После елиминацијата во првото квалификациско коло во Лигата на шампионите, екипата на Шкендија го продолжи меѓународниот настап летово во новоформираната Конференциска лига. В четврток од 19.00 часот во Летонија по македонско време ќе се игра првиот натпревар од второто квалификациско коло во Конференциската лига помеѓу Рига и Шкендија. Тетовските „црвено-црни“ се свесни дека мора подобро …

Алими пред Рига: Сè ќе се реши на реваншот во Скопје Read More »