• Ерик Тен Хаг

Ерик Тен Хаг: Знаев дека ќе биде тешко

Менаџерот на Манчестер јунајтед, Ерик тен Хаг дебитираше со пораз во Премиер лигата откако денеска неговите фудбалери загубија со 1:2 на „Олд трафорд“ од Брајтон. – Нормално дека ова е чекор наназад и е разочарување за сие нас. Знаев дека од почетокот нема да биде лесно. Веднаш им подаривме две топки на противничките играчи. Видливо …

Ерик Тен Хаг: Знаев дека ќе биде тешко Read More »