20 C
Скопје

Tag : ерик гарсија

Спорт Фудбал

Три засилувања за Барселона се сигурни, дали Халанд ќе биде шлагот на тортата?!

Слободен печат
Новиот претседател на Барселона, Жоан Лапорта, и покрај големите финансиски проблеми со кои се соочува каталонскиот тим, се подготвува за летниот преоден рок во кој...
Спорт Фудбал

Готово: Ерик Гарсија за пет милиони евра во Барселона!

Слободен печат
Како што информира „Мундо Депортиво“, управата на каталонскиот клуб го обезбеди првото засилување во зимскиот преоден рок. Во редовите на Барселона доаѓа одбранбениот играч кој...
Спорт Фудбал

Лапорта ги откри картите: Доколку повторно стане претседател, Барселона ќе биде непобедлива

Слободен печат
Претседателските избори во Барселона за наследник на Жосеп Марија Бартомеу ќе се одржат на 24. јануари, а еден од главните фаворите покрај Виктор Фонт е...
Спорт Фудбал

Откриен планот на Барселона за зимскиот преоден рок

Слободен печат
На почетокот од состанокот управата му објаснила на тренерот дека клубот нема пари за големи трансфери во јануари и дека ќе се обиде бесплатно или...
Спорт Фудбал

Познати се трансферите кои не се реализираа во последните моменти од преодниот рок, очекувано најлошо помина Барселона

Слободен печат
Очекувано, најголем губитнк е Барселона која остана без Мемфис Депај и Ерик Гарсија иако ги имаше договорено личните услови со фудбалерите. Главен виновник за нереализираните...
Спорт Фудбал

Сити нуди 100 милиони евра плус тројца играчи за Меси!

Слободен печат
Манчестер сити кој според светските обложувалници е најблиску до потписот на Аргентинецот, нуди 100 милиони евра плус тројца играчи во евентуалниот договор. Интер исто така...
Спорт Фудбал

Давид Алаба е џекпотот на Барселона

Слободен печат
Управата на Барселона се чини дека ја смени плочата и летово наместо нападот, главен акцент ќе биде ставен на одбраната каде највеќе шкрипи. Според релевантни...