6 C
Скопје

Tag : ер србија

Вести Регион

„Ер Србија“ ги обнови летовите до Њујорк

Слободен печат
Српската национална авиокомпанија „Ер Србија“ денеска ќе ги обнови комерцијалните патнички летови за Њујорк. Авионот на „Ер Србија“ од белградскиот аеродром „Никола Тесла“ попладнево ќе...
Вести Економија

Ер Србија на 21 мај почнува со летови за четири европски дестинации, од 7 јуни и за Скопје

Слободен печат
Авио компанијата Ер Србија објави дека од 21 мај ќе ги врати летовите на ограничен број дестинации, кон Лондон, Цирих, Франкфурт и Виена, и дека...
Регион

До крајот на март, Ер Србија со промени за летовите кон Италија

Слободен печат
Авио-компанијата Ер Србија објави дека ќе ги прекине летовите кон Италија од аеродромот во Ниш, додека пак летовите од аеродромот  во Белград ќе бидат редуцирани...
Вести Економија

Ер Србија оствари РЕКОРДНИ РЕЗУЛТАТИ за месец октомври

Слободен печат
Ер Србија продолжи со исклучително добрите оперативни резултати од летната сезона и во октомври, кој до сега традиционално важеше за месец со помал интензитет на...
Вести Регион

„Ер Србија“ привремено нема да лета до Њујорк

Слободен печат
Српската авиокомпанија „Ер Србија” најави дека нејзиниот авион „Ербас А330″ (ЈУ-АРА), што лета на линијата Белград-Њујорк-Белград нема да сообраќа од 24 септември до 6 октомври...
Вести Скопје

„Ер Србија“ воведе онлајн чекирање за Скопје

Слободен печат
Авиокомпанијата „Ер Србија“ воведе онлајн чекирање за Скопје и за уште 29 градови во регионот. Ваквата опција е воведена и за Подгорица, Сараево, Тиват, Тирана...