11 C
Скопје

Tag : Енди Мареј

Останатo Спорт

Мареј: Младите тенисери не можат да ја загрозат големата тројка

Слободен печат
Британскиот тенисер Енди Мареј смета дека играчите од новата генерација се уште не можат да ги загрозат Новак Ѓоковиќ, Рафаел Надал и Рожер Федерер во...
Останатo Спорт

Бројките не лажат: Ѓоковиќ далеку пред Надал и Федерер!

Слободен печат
За период од 14 години дури шестпати српскиот ас завршуваше како првопласиран, петпати тоа го направи Рафаел Надал, само двапати Рожер Федерер, а еднаш Енди...
Останатo Спорт

Ѓоковиќ е убедливо најдобар во последните пет години!

Слободен печат
Новак Ѓоковиќ повеќе не прави добри одлуки како што тоа го правеше во минатото, вели британскиот тенисер Енди Мареј. Српскиот ас уште една година ќе...
Останатo Спорт

Ѓоковиќ ќе ја заврши годината на врвот на АТП листата!

Слободен печат
Новак Ѓоковиќ ќе ја заврши 2020 година на првото место на АТП, соопшти денеска Здружението на професионални тенисери. Српскиот тенисер се израмни со рекордот на...
Останатo Спорт

Никој нема да биде ниту близу до рекордот на Надал

Слободен печат
Според Енди Мареј, рекордот на Рафаел Надал од 13 титули на грен слем турнирот „Ролан Гарос“ никогаш нема да биде соборен. Шпанецот во неделата дојде...
Останатo Спорт

Зошто Енди Мареј им го зема местото на младите тенисери

Слободен печат
Британецот во првото коло на Ролан Гарос доживеа убедлив пораз од Станислас Вавринка во три сета со 6:1,6:3,6:2. По поразот на Мареј кој последните две...
Останатo Спорт

Елиминиран Мареј, Димитров поразен во „маратонот“ на УС Опен! (ВИДЕО)

Слободен печат
Британскиот тенисер Енди Мареј го заврши учеството на грен слем турнирот во САД, тој доцна синоќа во второто коло е поразен од Канаѓанецот Феликс Оже-Алијасим...
Останатo Спорт

АТП Мастерс: Победнички старт на Ѓоковиќ, шокантна елиминација на Тим

Слободен печат
Новак Ѓоковиќ имаше многу проблеми против Рикардас Беранкис, но на крајот сепак славеше со 7:6,6:4 на Мастерс Синсинати. Ова беше прв натпревар за Ѓоковиќ по...
Останатo Спорт

Забрането е ракувањето, еве како тенисерите се поздравуваат со судијата! (ВИДЕО)

Слободен печат
По подолг период поради Ковид-19, тенисот е повторно активен на терените ширум светот во машка и женска конкуренција. После голема борба во првото коло на...
Останатo Спорт

Мареј е вистински Шкот – циција: Заработи повеќе од 60 милиони долари, а скапо му е да изнајми куќа

Слободен печат
Енди Мареј кој е роден во Шкотска ќе биде дел од првите два големи турнири по рестартот на тениската сезона, Мастерс Синсинати и УС Опен,...