20.8 C
Скопје

Tag : емотикони

Магазин Магазин слајдер Технологија

„Твитер“ воведува нова интересна опција: Наскоро достапна за сите

Слободен Печат
„Твитер“ интензивно работи на тоа да воведе реакции со емотикони на твитови, слично како оние на „Фејсбук“. Покрај вообичаената опција „лајк“, сега ќе има и...
Магазин Магазин слајдер Технологија

Фејсбук додава „грижливи“ емотикони за да даде поддршка во борбата со коронавирусот

Слободен печат
Фејсбук додава неколку нови емотикони во групата со реакции. Новите „грижливи“ емотикони се жолто смајли кое прегрнува црвено срце и пулсирачко виолетово срце. Александру Воица,...