Tag : емир саитоски

Спорт Фудбал

Саитоски потпиша нов договор со Домжале

Слободен печат
Словенечкиот фудбалски клуб и натаму се грижи за своите перспективни надежи кои успешно ги претставуваат помладите категории. Помеѓу нив е и У17 македонскиот репрезентативец, Емир...
Спорт Фудбал

У17: Триумф над Лихтенштајн, Саитоски двоен стрелец

Слободен печат
Во последниот трет натпревар од првата фаза од квалификациите за пласман на Европското првенство, денеска македонската фудбалска репрезентација за играчи до 17 години славеше против...