• Електричен Тротинет

Во сообраќајна несреќа во Скопје, малолетничка на електричен тротинет се здобила со тешки повреди

Во сообраќајка која се случила синоќа меѓу автомобил и електричен тротинет, една малолетна сопатничка од тротинетот се здобила со тешки телесни повреди, додека малолетничката што го управувала тротинетот со телесни повреди. „Синоќа во 22:30 часот било пријавено дека во Скопје, на крстосницата од бул.„Никола Карев”, ул.„Самоилова” и ул.„Максут Садик”, се случила сообраќајна незгода помеѓу патничко …

Во сообраќајна несреќа во Скопје, малолетничка на електричен тротинет се здобила со тешки повреди Read More »