-1.3 C
Скопје

Tag : ел класико

Спорт Фудбал

Сапуницата продолжува: Од ВАР собата сугерирале да нема пенал над Рамос

Слободен печат
Хозе Марија Санчез Мартинес, ВАР-асистентот на дербито од седмото коло во Ла Лига помеѓу Барселона и Реал Мадрид, му препорачал на главниот судија Хуан Мартинез...
Спорт Фудбал

Не стивнува бурата по Ел Класико, главниот судија бил навивач на Реал Мадрид?

Слободен печат
Реал Мадрид на совлада Барселона на „Камп Ноу“ со 1:3, а во каталонскиот клуб се лути на судијата Хуан Мартинез Мануера поради неговата одлука да...
Спорт Фудбал

Иско зад грб го оговара Зидан (ВИДЕО)

Слободен печат
Реал Мадрид западна во голема криза на почетокот од сезоната поради што беше доведена во прашање и тренерската позиција на Зинедин Зидан. Наводно, по поразот...
Спорт Фудбал

Реакција на другите судии: Овие мали влечења не се причина да се досуди пенал!

Слободен печат
Реал Мадрид денеска во „Ел Класико“ одиграно на „Камп Ноу“ успеа да ја совлада Барселона со конечен резултат 1:3. После завршувањето на натпреварот доста се...
Спорт Фудбал

Ансу Фати е најмладиот стрелец во историјата на „Ел Класико“!

Слободен печат
На една недела пред својот 18 роденден Ансу Фати постигна нов гол во дресот на Барселона овојпат во најголемото шпанско дерби против Реал Мадрид. Денеска...
Спорт Фудбал

ВИДЕО: Реал го освои „Камп Ноу“, сомнителен пенал и еврогол на Модриќ!

Слободен печат
Денеска во дербито од седмото коло во шпанската „Ла Лига“, составот на Реал Мадрид триумфираше со резултат 1:3 (1:1) против Барселона. Во еден од најголемите...
Спорт Фудбал

Сè е во знакот на „Ел Класико“: По 245 пат Барса против Реал!

Слободен печат
Продолжуваат натпреварите од шпанската „Ла Лига“, а денеска од 16.00 часот ќе се игра најинтересниот помеѓу Барселона и Реал Мадрид, а поради пандемијата на коронавирус...
Спорт Фудбал

Меси ќе го игра последното „Ел Класико“ во Барселона!?

Слободен печат
Барселона и Реал Мадрид утре (24. октомври) од 16.00 часот на „Камп Ноу“ ќе го играат првото супер дерби оваа сезона во „Ла Лига“. За...
Спорт Фудбал

„Ел Класико“ ќе каже многу за иднината на Зидан во Реал!

Слободен печат
„Кралевите“ ги разочараа своите навивачи со стартниот пораз на домашен терен во Лигата на шампионите пред два дена од Шахтјор Доњецк. Веднаш шпекулациите за заминување...
Спорт Фудбал

Азар го пропушта Ел Класико

Слободен печат
Фудбалерот на Реал Мадрид, Еден Азар, ќе го пропушти натпреварот од седмото коло на Ла Лига против Барселона. Весникот „Марка“ тврди дека Азар сигурно нема...