Tag : еко активисти

Вести Македонија Скопје Слајдер

Aктивисти на „Fridays For Future“ од Скопје беа задржани од полицијата во Министерството за животна средина (ФОТО)

В. Т.
Попладнево активисти на скопскиот органок при глобалното движење за климатска правда „Fridays For Future“ организираа нова герила акција, овој пат пред Министерството за животна средина...
Вести Македонија

Еко-активистите по Советот за безбедност: Се надеваме дека конечно ќе се донесат решенија

Слободен печат
Како што влеговме, така и излегуваме. Очекуваме дека ќе се донесат решенија како што беше и средбата, на највисоко државно ниво, но скептици сме дека...
Вести Ви Препорачуваме Македонија

Битолчани денеска се разбудија со предупредувачки радиоактивни знаци! (ФОТО)

Слободен печат
Денеска Битола се разбуди со предупредувачки радиоактивни знаци на кои пишува „Иди зима“. Поради негрижата на локалната власт, отсуството на одговорност и игнорирање на проблемот...