12.8 C
Скопје

Tag : е-ППД

Ракомет Спорт

Осум ракометари го имаа последниот меч во дресот на Вардар 1961

Слободен печат
Ракометарите на Вардар 1961 го обезбедија пласманот во четвртфиналето на СЕХА лигата, откако попладнево одново ја победија екипата на Металопластика од Србија овој пат со...
Вести Економија Слајдер

Нова функција на УЈП преку е-ПДД за „МојДДВ“: Граѓаните ќе можат да вршат проверка на исплатата на повратот на средства

Слободен печат
Управата за јавни приходи (УЈП) на електронската платформа е-ПДД постави нова функционалност за граѓаните кои скенираат фискални сметки преку апликацијата Мој ДДВ, информираат од УЈП....