24 C
Скопје

Tag : дворот

Магазин Магазин слајдер Сцена

Денес сум само во роденденски костим – Гвинет Палтроу позираше гола во дворот за својот 48-ми роденден! (ФОТО)

Слободен печат
Актерката го прослави својот 48-ми роденден така што на сите им покажа колку добро изгледа… Актерката Гвинет Палтроу е позната по своите шокантни постапки и...
Магазин Магазин слајдер Семејство

Супер занимација за ова попладне – Од скршени плочки направете си штосни саксии за терасата или дворот (ВИДЕО)

Слободен печат
Украс кој ќе посакате веднаш да го имате во домот… Ова видео ќе ви покаже дека не треба да се фрла остатокот од градежниот материјал...
Магазин Магазин слајдер Семејство

Од пластични шишиња направи прекрасни украси за дворот: Никој не останува рамнодушен кога ќе го види ова! (ВИДЕО)

Слободен печат
Пластичните шишиња можат да се искористат на неограничен број начини, а ова е само една идеја… Најлесно е да го фрлите старото пластично шише. Меѓутоа,...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Џорџ и Амал Клуни за детска куќичка во дворот дале вистинско богатство: Ангажирале дизајнер од Белата куќа!

Слободен печат
За нивните близнаци ништо не е премногу скапо… Џорџ Клуни и неговата сопруга Амал издвоиле речиси 80.000 евра за детска куќичка во дворот во кој...
Хроника

Пронајдена дрога во дворот на тетовскиот затвор

Горан Наумовски
Вработен во тетовскиот затвор вчера пријавил дека во близина на оградата од дворот на објектот пронашол најлонско ќесе со хашиш. Пронајдената дрога од увидна екипа...
Забава Магазин

Мечка во акција: Влезе во дворот на комшијата, но овој ЈУНАК ја преплаши (ВИДЕО)

Слободен печат
Марк Стинциано од Њу Џерси се изненадил кога ги прегледал безбедносните камери и видел дека една мечка влегла во неговиот двор. Мечката се обидувала да...