10 C
Скопје

Tag : два пати неделно

Вести Регион Слајдер

В понеделник се отвораат дел од средните училишта во Грција со задолжителни тестови двапати седмично

Слободен печат
Со потврда за негативен резултат од направениот тест за ковид-19 за домашна употреба (селф тест) два пати седмично, задолжителна како за учениците, така и за...
Вести Свет

Тинејџерите во Шкотска ќе добијат домашни тестови за Ковид-19 за да можат да одат на училиште

Слободен печат
На тинејџерите во Шкотска ќе им бидат достапни домашни тестови за Ковид-19, за да можат да се тестираат двапати неделно и да одат на училиште. Од нив...