• душко николиќ

Матијашевиќ: Со Македонија доживеав многу грд крај кој не го очекував

Сега веќе поранешен селектор на најдобрата македонска машка одбојкарска репрезентација Никола Матијашевиќ го изрази незадоволството до првите луѓе на македонската одбојка откривајќи кои биле главните причини за неговото заминување. Со Матијашевиќ за првпат игравме на Европско првенство, годинава обезбедивме втор настап на континенталните собири, а после неуспехот во Сребрената лига да се освои златото по …

Матијашевиќ: Со Македонија доживеав многу грд крај кој не го очекував Read More »