• Душан Тадиќ

Пикси е добар за Србија

За капитенот на репрезентацијата на Србија, Душан Тадиќ е одлична веста што нема да се смени селекторот Драган Стојковиќ – Пикси од клупата на Србите, и покрај неуспехот на селекцијата на Мундијалот во Катар, кој не успеа да ја мине групата. Тадиќ ја оцени Србија на средината на скала од еден до пет, и кажа …

Пикси е добар за Србија Read More »