4 C
Скопје

Tag : драган стојковиќ пикси

Спорт Фудбал

Официјално: Драган Стојковиќ Пикси е нов селектор на Србија

Слободен печат
Фудбалската репрезентација на Србија конечно по два месеци, доби нов селектор, тоа е Драган Стојковиќ Пикси. Извршниот одбор на Фудбалската федерација на Србија, денеска ја...
Спорт Фудбал

Српските репрезентативци под водство на Пикси ќе заборават на љубовниците и белградските сплавови

Слободен печат
Фудбалската репрезентација на Србија минатата недела конечно доби нов селектор, тоа е легендарниот фудбалер Драган Стојковиќ Пикси од кого се очекува да воведе ред и...
Спорт Фудбал

Пикси ќе биде новиот селектор на Србија за плата од милион евра

Слободен печат
Весникот „Вечерње Новости“ пренесува дека начелно е постигнат договор и една од легендите на српскиот фудбал и на Црвена звезда, Драган Стојковиќ Пикси да биде...
Спорт Фудбал

Српските фудбалски легенди имаат ќерки вистински убавици (ВИДЕО)

Слободен печат
Децата на славните редовно се под лупа на јавноста поради своите родители, а одличен пример за тоа се ќерките на поранешните српски фудбалери. Нивните ќерки...