8 C
Скопје

Tag : др.дре

Магазин Магазин слајдер Сцена

Сопругата го обвини Др. Дре за семејно насилство: Ми држеше пиштол во главата, ме удираше со тупаници

Слободен печат
Неколку денови откако е хоспитализиран поради аневризма на мозокот, музичарот Др. Дре е обвинет од неговата сега веќе поранешна сопруга Никол Јанг за насилство во...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Поранешната сопруга тврди дека славниот милионер ја тепал: Ми држеше пиштол во главата, ме удираше со тупаници

Слободен печат
Само неколку дена откако е хоспитализиран поради аневризма на мозокот, музичарот Др. Дре е обвинет од неговата сега веќе поранешна сопруга Никол Јанг за насилство...
Еспресо Шоу биз

Каније Вест соработува со Др. Дре на новиот албум!

Слободен Печат
Каније Вест откри дека снима нов албум, пишува dailymail.co.uk. Станува збор за follow up на претходниот албум со христијанска тематика. Во студијата му се придружи...