14 C
Скопје

Tag : доживотен затвор

Вести Регион Слајдер

Доживотен затвор за четворица поранешни војници за учество во неуспешниот пуч во Турција

Слободен печат
Судот во Анкара денес осуди на доживотен затвор четворица поранешни војници за учество во неуспешниот пуч во 2016 година против претседателот Реџеп Таип Ердоган, јави државната агенција Анадолија. Осудените...
Вести Македонија

Прилепскиот суд првпат изрече доживотен затвор

Слободен печат
Прилепскиот основен суд изрече доживотна казна затвор за Н.П. (52), кој во јануари лани уби двајца, а тешко рани едно лице во семејна трагедија која...
Вести Регион Слајдер

ВИДЕО: Тројцата Срби што ја завија Холандија во црно добија казна за четирикратно убиство во продавница

И.И.
Две години по грозоморното четирикратното убиство во Холандија, кое ги извршија таткото Камил А. и двајцата синови Денис (32) и Дејан (34) од српско потекло,...
Вести Регион

За вмешаност во обидот за државен удар пред четири години: Турскиот суд изрече 92 доживотни затворски казни

Слободен печат
Турскиот суд денеска изрече доживотен затвор за 92 лица кои учествуваа во обидот за воен пуч во земјата во 2016 година. Во обидот за државен...
Вести Свет

Убил рецепционер заради Гучи ранец, го чека доживотен затвор

И.И.
Самуел Одупитан (23) од Кројдон во Лондон го избоде до смрт Тајлер Рој (24) кој имал Гучи ранец од 890 евра. Како што пренесуваат британските...
Вести Регион

Злосторство на Крит: Доживотен затвор за 28 годишно момче за силување и убиство на американска научничка

Слободен печат
Грчкиот суд одреди доживотен затвор за 28 годишно момче за силување и убиство на американската научничка Сузан Итон (59) која лани учестуваше на научна конференција...
Вести Слајдер

Доживотен затвор за студент кој силувал мажи

Триесет и шестгодишниот Рајнхард Синага, индонезиски студент кој се школувал во Манчестер, Велика Британија денеска од тамошниот суд е осуден на доживотен затвор. Тој е...
Вести Свет

Доживотен затвор за поранешен министер во Виетнам кој земал мито во вредност од 3,2 милиони долари

Слободен печат
Поранешен министер за информации и комуникации во Виетнам е осуден на доживотен затвор, бидејќи примал мито од 3,2 милиони долари, пренесува „Б92“. Оваа информација ја...
Вести Свет

Терористот кој постави бомба во метрото во Санкт Петербург осуден на доживотен затвор

Слободен печат
Аброр Азимов е прогласен за виновен за терористички напад кој го изврши на 3 април 2017 година, кога во метрото во Санкт Петербург експлодираше бомба...
Вести Свет

ГО ПРОМЕНИЛЕ ИНДЕНТИТЕТОТ: Уапсени најбараните европски бегалци

Слободен пелат
Властите на Брегот на Слоновата Коска синоќа соопштија дека уапсиле двајца најбарани европски бегалци, осудени на доживотен затвор поради убиство на еден Британец во Белгија...