Tag : домаќинка

Магазин Магазин слајдер Семејство

Отстранете ги сите флеки од ножевите со само еден потег: Трикот на оваа домаќинка ќе ве воодушеви и вас!

Слободен печат
Овој трик е одличен и за чистење на металниот дел околу садоперот. Жена по име Лаура во групата на Фејсбук „Cleaning Hacks, Tips & Recommendations“...
Забава Магазин

Некогашната холивудска „бомба“ денес фановите ја нарекуваат очајна домаќинка (ФОТО)

Слободен печат
Холивудската актерка Камерон Дијаз неодамна стана мајка на малечката Редикс, а од јавниот живот скоро потполно се повлече. Таа стана жена посветена на семејството и...
Еспресо Шоу биз

Кога „очајната домаќинка“ се слика во бикини (ФОТО)

Слободен печат
Тери Хачер, актерката која е позната по улогата во серијата „Очајни домаќинки“, го прослави неодамна својот 55 роденден и по тој повод со своите пријатели...
Еспресо Шоу биз

Од „Очајна домаќинка“ до затвореничка – Фелисити Хофман во затвор (ФОТО)

Слободен печат
Холивудската актерка Фелисити Хофман, најпозната по улогата во серијата „Очајни домаќинки“ од вторникот е во затвор каде започна со служењето на затворската казна во период...
Жена Магазин

МАЖ МИ МЕ ПЛАЌА ЗА ДА БИДАМ ДОМАЌИНКА: Еве зошто после една година му побарав покачување

Слободен печат
Заедно пресметале дека за една домаќинка само за да ги покрие трошоците за градинка, треба да заработува околу 162.000 долари годишно....